Mgr. Jaroslav Krejčí

učitel IT na základní škole a správce sítě

Mgr. Jaroslav Krejčí (*1973) je přerovský zastupitel, učitel IT na základní škole a správce sítě, člen místního sdružení v Přerově. Pochází z Mohelnice a v Přerově žije už přes 20 let. Je předsedou základní organizace Školských odborů.

Jaroslav Krejčí se narodil v Mohelnici. Studoval na gymnáziu Jana Opletala v Litovli a poté na Pedagogické fakultě v Hradci Králové obor učitelství českého jazyka a chemie.

Na přelomu tisíciletí vyučoval na alternativní základní škole v Přerově a poté začal vyučovat na Přerovské základní škole. Jeho záliba v informačních technologií se postupně stala i jeho profesí, a to když na na Masarykově univerzitě v Brně vystudoval informatiku. V této době také zcela propadl svobodnému softwaru, který implementoval na své základní škole. O Linuxu napsal již několik publikací a také o něm pořádá populárně-naučné přednášky. Má rád pěší túry, vrcholem této záliby byla jeho pouť do Santiaga de Compostela před 13 lety. Od 12 let hraje závodně kuželky a ve volném čase se věnuje zahradničení. Je také nadšeným čtenářem literatury, zejména francouzské generace prokletých básníků. rád hraje RPG počítačové hry a je dobrovolným dárcem krve a krevní plazmy.

K Pirátům se přidal před 4 lety. Vedl ho k tomu důraz na transparentnost a přímou demokracii, protože chtěl vždy lidem politiku přiblížit a usiloval o větší zapojení občanů do politických procesů.

Chtěl by aby přerovský magistrát přistupoval zodpovědněji a důsledněji k letitým problémům města a proto se chce po volbách zaměřit na větší důraz na ochranu životního prostředí ve městě a větší bezpečnost občanů zvláště v sociálně vyloučených lokalitách. Nejvíce se hodlá angažovat v oblastech, kterým rozumí nejvíce. Tedy ve zvýšení kvality školství, urychlení digitalizace a prosazování udržitelnějších a efeketivnějších investic do IT s důrazem na větší využívání svobodného softwaru.