Martin Švadlenka (* 17. července 1975) je Pirátem od roku 2009, kdy spoluzakládal zlínské krajské sdružení. Martin pochází ze Vsetína, od roku 2011 žije v Přerově.

V roce 1993 maturoval na SOU elektrotechnickém, obor mechanik silnoproudých zařízení.

V rodném městě pracoval ve firmě TES (dříve MEZ) Vsetín jako seřizovač NC a CNC lisů.

V současnosti pracuje jako servisní elektrotechnik ve firmě EMOS.

Angažuje se v hnutí, které upozorňuje na nesrovnalosti oficiální verze útoků z 11. září 2001, a to zejména ve vztahu k médiím, především veřejnoprávní České televizi. Během těchto aktivit zjistil, že v České republice, navzdory existenci Zákona o ČT, prakticky není možné pohnat Českou televizi k odpovědnosti za obsah vysílání. Pirátům, kteří se ve své politice hodlají řídit fakty, tak stále připomíná, že existují i fakta, která se jim nemusejí líbit nebo jim “hrát do karet”.

Fanatický zastánce a uživatel opensource softwaru, pěšák v operaci Hrajeme svobodnou hudbu, která má osvobodit provozovatele od výpalného OSA, Intergramu či OAZA, autor návodu pro distribuci svobodné hudby, amatérský fotomontér v GIMPu a spolupořadatel Prvního přerovského Vyosení. Je nadšeným včelařem, zajímá se o počítače a ve volném čase se věnuje leteckému simulátoru.

V Přerově úzce spolupracoval s komunálním sdružením Společně pro Přerov, pod jehož vlajkou kandidoval v komunálních volbách 2014, 2018. V období 2014 - 2018 předsedou Komise rady města Přerova pro otevřenou radnici, v období 2017 - 2018 zastupitelem. V současné době krajským zastupitelem v Olomouckém kraji a členem redakční rady Přerovských listů.

Držitel zlaté Jánského plakety.

Články

Mediální realita vs. svobodný Internet

Vánoční dárek Radě ČT a Radě pro rozhlasové a televizní vysílání

Pokus u ombudsmana