Ing. Lenka Jüngling (*1989)

Lenka Jüngling se narodila v Přerově, ze kterého odešla do Brna, kde vystudovala Regionální rozvoj na Mendelově univerzitě, v magisterském studiu pokračovala na České zemědělské univerzitě v Praze, kde vystudovala obor Provoz a ekonomika a při studiu pracovala ve facilities managementu. Po studiu se se svým manželem odstěhovala do Londýna, kde pomáhala nastavovat portfolia kancelářských prostor několika globálním společnostem tak, aby se do pronájmu a interiéru kanceláře promítlo to, co zaměstnanci v daném státě, městě a pobočce skutečně potřebovali. Život v zahraničí jí toho dal spoustu, ať už zkušenosti, inspirace, ale i zážitky. Věděla však, že se vrátí zpátky domů a její nadšení a myšlenky, které tam načerpala chce realizovat právě v Přerově. Má ráda vycházky do zasněžené nebo rozkvetlé přírody, tanec v jakékoli formě a hlavně jógu, kterou i vyučuje. Ráda se propojuje s ostatními lidmi a proto často organizuje různé akce. Zajímá se o životní prostředí a sociální témata.

Na Pirátech se jí líbí, že jsou liberální stranou, se kterou si je ideově nejblíž. Vytváří podle ní prostor podobně smýšlejícím lidem realizovat se, dělat politiku skrze morální hodnoty, spolupráci a otevřenost a zároveň klade důraz na vzdělání, osobní svobodu, odpovědnost a otevírá i nepopulární témata.

Vadí jí, že se v Přerově zastavil rozvoj, městské centrum se vylidňuje a najít si zde slušné bydlení je oříšek. Město podle ní nevyužívá svůj potenciál naplno. Všude jsou dopravní zácpy a lidé se potýkají s nedostatkem parkovacích ploch. V neposlední řadě magistrát postrádá jakoukoliv vizi a strategii a neumí efektivně komunikovat s obyvateli a ani se nesnaží vylepšit si svou image v očích Přerovanů.

Chce se zasadit o funkční bytovou politiku města, revizi a opravu stávajících městských bytů, plány na nové bytové výstavby včetně vyřešení problému se Strojařem. Dále chce vrátit veřejný prostor lidem skrz participaci občanů nejen skrze participativní rozpočet, ale i na koncepci rozvoje města týkající se jednotlivých bloků, sídlišť, čtvrtí a oblíbených míst. Ve městě také podle ní nesmí chybět příroda a proto je třeba sázet nové stromy a keře, budování komunitních zahrádek, zadržování vody ve městě, udržitelné hospodaření na městských pozemcích a celkově se řídit zásadami moderního města.

Kancelář: Palackého 24, Přerov, 75002